Уважаемые граждане Республики Узбекистан!

Уважаемые земляки!

Обращаем ваше внимание, что сегодня в социальных сетях распространяется недостоверная информация об организации вывоза наших граждан из Ростовской области в Узбекистан.

Проcим не доверять ложным сведениям и не покидать места своего жительства. Приезд в Ростовскую область осложнит складывающуюся ситуацию, где отсутствуют условия для проживания. Вывоз наших граждан в Узбекистан в настоящее время на станции Лихая не планируется. Палаточные лагеря не предназначены для длительного проживания.

После снятия ограничений из-за коронавируса у всех вас будет возможность вернуться на родину непосредственно из регионов вашего нахождения.

Об организации маршрутов в Узбекистан вам будет официально сообщено.

С уважением,

Центральный Совет Всероссийского Конгресса узбеков, узбекистанцев.


Хурматли Узбекистон Республикаси фукаролари!

Азиз юртдошлар!

Сизларни эътиборларингизни шунга каратамиз ки, хозирги пайтда ижтимоий тармокларда Ростов вилоятидан фукораларимизни

Узбекистонга темир йул оркали поездда олиб кетиш ташкил этилаётгани хакида нотугри хабарлар таркатилмокда.

Сизлардан нотугри маълумотларга ишонмасликни ва узларингизни хозирги яшаш жойларингизни ташлаб кетмасликларингизни илтимос киламиз. Ростов вилоятига келишингиз пайдо булган вазиятни мураккаблаштиради, у ерда яшаш учун шароит мавжуд эмас. Хозирги пайт Лихая станциясидан бизни фукароларимизни Узбекистонга чикариб кетиш режалаштирилмаган. Палатка лагери узок вакт яшаш учун мулжалланмаган.

Коронавирус туфайли чеклаш ечилганидан сунг сизларни хаммаларингизда бевосита узингиз яшаб турган худуддан ватанга кайтишларингизга имконият булади.

Узбекистонга маршрут ташкил этилгани хакида сизларга расмий хабар эълон килинади.

Хурмат билан,

Бутунроссия узбеклар, узбекистонликлар Конгресси

Марказий кенгаши.